Історична довідка!

Село Дмитрівка засноване німцями - колоністами на початку ХІХ століття, приблизно в 1805 -1806 роках і до квітня 1944 року називалось Ней – Люстдорф. В квітні 1944 року німці вибрались із села і сюди переселилося понад 20 сімей українців із Підляшшя, яке перейшло до Польщі, та сім”ї з навколишніх сіл. В 1945 році згідно з рішенням ЦК КПРС село було перейменовано на Дмитрівку на честь сина українського видатного художника Дмитра Кузнєцова.

Історія села Бутівка розпочинається з середини ХІХ століття. Реформа 1861 року не дала звільнення селянам. На злиднях селян багатіли інші. У селі господарював пан Бутенко, якому належало 715 десятин землі. Сім’я пана проживала в маєтку, біля якого ріс сад, що займав площу до 30 га. В саду росли фруктові та декоративні дерева і до цього часу ростуть білі тополі – жива історія Бутовського саду, які тріпотять на вітрі своїм листям та передають тихим шелестом легенди прекрасного села в Північному причорномор’ї. За садом верби полоскали свої віти в тихих водах панського ставу. На полях пана Бутенка слуги збирали хороші врожаї озимих та ярих культур, в панських стайнях доглядали худобу, в ставку - розводили рибу. В пана була невелика пасіка. Назва села пішла від прізвища пана Бутенка.

Дмитрівська сільська рада розташована в східній частині Лиманського району. До складу сільської ради входять села Дмитрівка, в якому нараховується 206 домогосподарств та Бутівка – 65 дворів. Адміністративним центром сільської ради є село Дмитрівка. Відстань шосейним шляхом від села Дмитрівка до районного центру смт. Доброслав становить 8 км. Відстань від села Бутівка до села Дмитрівка складає 3 км шосейним шляхом.

Площа Дмитрівської сільської ради становить понад 4380 гектарів. Населення сільської ради складає 720 осіб.

Інфраструктура

Село Дмитрівка достатньо розвинене, має явно виражений громадський центр, поштове відділення зв’язку, школу та дитячий садок, храм святих Апостолів Петра та Павла, будинок культури, бібліотеку, дитячий майданчик, ФАП, пекарню, три магазини, складські приміщення, автомобільне сполучення з районним центром смт. Доброслав, за межами села розташована тракторна бригада, склади. На території села Бутівка знаходяться дитячий майданчик, два магазини, за межами села розташована тваринницька ферма, тракторна бригада, склади.

Інженерне забезпечення села Дмитрівка включає в себе газифікацію, водопостачання, вуличне освітлення, телефонний зв'язок та інтернет покриття. Вулично-дорожню мережу складають ґрунтові та асфальтові дороги.

Інженерне забезпечення села Бутівка включає в себе водопостачання, вуличне освітлення, телефонний зв'язок та інтернет покриття. Вулично-дорожню мережу складають ґрунтові та асфальтові дороги.

Освіта

На території сільської ради в селі Дмитрівка функціонує навчально-виховний комплекс загальноосвітня школа І-ІІ ступенів, де навчається 64 дитини та дошкільний навчальний заклад, в якому виховується 35 діток. З населеного пункту Бутівка здійснюється підвіз дітей шкільним автобусом.

Спорт

На території Дмитрівської сільської ради розташовані 2 футбольних поля, 2 спортивних майданчика, баскетбольне поле, волейбольне поле, приміщення для спортивно оздоровчих занять.